Győzelem ezúttal idegenben

Vasárnap Ceglédbercelre látogattunk, hogy összemérjük erőnket velük. Hajtott minket a győzni akarás, mivel a hazai mérkőzésen ők diadalmaskodtak. A feldobást követően egymásnak estünk ellenfelünkkel, sültek is a kezek mindkét oldalon, pont gazdag első negyedet tudhatott maga mögött mind a két csapat, bár ekkor még a Ceglédbercel vezetett 4 ponttal (24-20). A második negyedben sem múlott az éhségünk, hajtottunk végig, aminek meg is lett az eredménye, ezt a negyedet 7 ponttal nyertük (18-25). Ennek köszönhetően a félidőben az eredményjelző 3 pontos előnyt mutatott javunkra (42-45).

A második félidőben is tartottuk lendületes játékunkat, melynek köszönhetően a harmadik negyedet is simán, 7 ponttal nyertük meg (17-24), így az utolsó játékrészt 10 pontos előnyből várhattuk. (59-69) A negyedik negyedre is határozottan léptünk fel, nem bíztuk el magunkat, tanultunk a pénteki Dunaújváros elleni összeomlásunkból. Ellenfelünk még egy utolsó nagy rohamot indított ellenünk, azonban ezt sikeresen hárítottuk és a záró negyedet is megnyerve (21-23), magabiztos, 12 pontos sikert könyvelhettünk el egy pont gazdag mérkőzésen.(80-92)

A mostani győzelmünk után duplán ünnepelhettünk, mivel egy játékosunk, Tóth Zalán aznap ünnepelte 22. születésnapját. A csapattól a győzelmet kapta ajándékba, Isten éltesse sokáig! Pontszerzőink: Lőrincz Miklós: 35/6 pont Tóth Zalán: 16 pont Gömöri Zsolt: 16/3 pont Magda János: 13 pont Székely Gábor: 12/3 pont SZÉP VOLT FIÚK!!! HAJRÁ KÁTA!!!

SZPCDSE Ceglédbercel – Nagykáta SE 80-92 (24-20, 18-25, 17-24, 21-23)