A listavezetőt vertük hazai pályán

Az első negyed mindkét csapat elég álmosan kezdte, 4 percnyi játék után 8-7-es eredmény állt az eredményjelzőn. Vétettünk néhány védelmi hibát, amit egy időkérés alatt próbáltunk átbeszélni, de nem jártunk sikerrel, a negyed hátralévő részében az ellenfél csapata még további 19 pontot tudod berámolni a 7 pontunkkal szemben, így az első negyedet 9 pontos hátránnyal zártuk. (15-26)

A második negyedre elejére sem tudtunk igazán felpörögni 3 perc alatt csupán 4 pontot szereztünk, de szerencsékre a tataiaknak sem ment, ők egyetlen pontot sem tudtak feltenni a táblára (19-26). A tataiak próbálták a támadásukat egy időkéréssel felrázni, de nem igazán sikerült nekik, így ezt a játékrészt 7 ponttal megnyerve (21-17) 4 pontra csökkentettük a hátrányunkat a félidőre.(36-40)

Következhetett a második félidő, ami nem igazán hozott fordulatot a játék képébe, fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban az ellenfélnek jobban sikerült befejeznie ezt a játékrészt(16-21), így tovább 5 ponttal, 9 pontra növelték az előnyüket a záró negyedre.(52-61)

A záró felvonást remekül, egy 11-0-ás futással indítottuk amivel sikerült megfordítanunk a meccset 4 perc alatt (63-61). Tata egy időkéréssel próbált minket lassítani, de ez nem sikerült nekik, továbbra is aktívak voltunk mind támadásban, mind védekezésben, így 7 játékperc alatt csupán 4 pontot engedtünk nekik, amire válaszul tőlünk 23 érkezett. (77-65) Az utolsó 3 percben még a tataiak egy utolsó rohammal próbáltak felzárkózni, de ez nem jött nekik össze, a negyedet 20 ponttal nyertük meg 34-14-re. Ezzel kialakult a 86-75-ös végeredmény.

Nagykáta SE – Tatai SE 86-75 (15-26, 21-14, 16-21, 34-14)

Urbán Dániel: –

Köszönjük szépen a kilátogató közönségnek a biztatást, a lelkes tombolásuk nélkül ez a győzelem nem jöhetett volna össze !